OW-PLAST Przetwórstwo tworzyw sztucznych

OW-PLAST
przetwórstwo tworzyw sztucznych
ul. Niesięcin 5,
95-050 Konstantynów Łódzki

tel. +48 42 211 19 62
fax +48 42 656 09 96
tel. kom. +48 602 350 352
j.wilkowski@owplast.pl
t.przygocki@owplast.pl

Firma OW-PLAST powstała w 1991 roku i od początku działa w branży opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu kosmetycznego. Specjalizuje się w produkcji oprawek do kolorowej i ochronnej kosmetyki ust.

Spotkanie medialne 13.12.22

„Miło nam poinformować, że lokalna – choć mająca odbiorców w różnych krajach Europy – firma OW-Plast, doprowadziła do końca projekt inwestycyjny o założeniach, którego mieliśmy okazję rozmawiać pół roku temu, kiedy to nasze medium było gościem na spotkaniu informacyjnym.

Konstantynowska firma, będąc świadomą własnych ograniczeń kapitałowych, zawsze – odkąd było to możliwe – starała się wspierać swój rozwój dzięki korzystaniu z publicznych środków przeznaczonych na wspieranie innowacji. Nie inaczej jest tym razem, kiedy nowa technologia została wdrożona dzięki dofinansowaniu z Funduszy Norweskich (zainteresowani przedsiębiorcy szczegóły mogą znaleźć na stronie www.eog.gov.pl). Instrument wsparcia, z którego skorzystało przedsiębiorstwo nosi nazwę Technologie przyjazne środowisku, co jednoznacznie wskazuje jego cel.

W przypadku lokalnego przedsiębiorstwa rezultatem było przede wszystkim znacząca, bo przekraczająca 50%, oszczędność energii elektrycznej. W obecnych realach gospodarczych, gdy koszty energii są coraz wyższe, efekt ten musi być doceniony tym bardziej. Podkreślić zaś trzeba, że zakres inwestycji planowany był ponad dwa lata, a więc przy zdecydowaniu innym otoczeniu gospodarczym. Pokazuje to po raz kolejny, że myślenie prośrodowiskowe w ostatecznym rozrachunku może być jak najbardziej opłacalne.

Nowa technologia, nie tylko ze względu na efekty ekologiczne, zainteresowała odbiorców firmy OW-Plast tj. Delia Cosmetics i Passage Cosmetics Labolatory, którzy z zainteresowaniem pojawili się na spotkaniu, podczas którego rozmawiano nie tylko o innowacjach wdrożonych w firmie, ale także o możliwościach, jakie dają instrumenty wsparcia inwestycji finansowane z Funduszy Norweskich.

Z satysfakcją notujemy więc kolejny udany projekt lokalnego przedsiębiorcy i życzymy kolejnych realizacji zarówno jemu, jak i innym podmiotom działającym w naszym regionie”.

źródło: http://www.43bis.media.pl/wiadomosci,19069,1,konstantynowska-firma-ow-plast-zrealizowala-projekt-inwestycyjny-dzieki-norway-grants,konstantynow-lodzki,wiadomosci.html