OW-PLAST Przetwórstwo tworzyw sztucznych

OW-PLAST
przetwórstwo tworzyw sztucznych
ul. Niesięcin 5,
95-050 Konstantynów Łódzki

tel. +48 42 211 19 62
fax +48 42 656 09 96
tel. kom. +48 602 350 352
j.wilkowski@owplast.pl
t.przygocki@owplast.pl

Firma OW-PLAST powstała w 1991 roku i od początku działa w branży opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu kosmetycznego. Specjalizuje się w produkcji oprawek do kolorowej i ochronnej kosmetyki ust.

Norway grants dla OW-PLAST

Zapewne mało kto wie, że mieszcząca się w Konstantynowie Łódzkim firma OW-PLAST, jest jednym z większych producentów oprawek do pomadek w Polsce. Została założona w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, a więc w odmiennych realiach gospodarczych.

Zorganizowane 8 czerwca 2022 przez to przedsiębiorstwo spotkanie było okazją nie tylko do wspominania, ale przede wszystkim zaprezentowania nadziei związanych z efektami nowej inwestycji, która jest już w trakcie realizacji. Konstantynowska firma, będąc świadomą własnych ograniczeń kapitałowych, zawsze – odkąd było to możliwe – starała się wspierać swój rozwój dzięki korzystaniu z publicznych środków przeznaczonych na wspieranie innowacji. Nie inaczej jest tym razem, kiedy nowa technologia ma być wdrożona dzięki dofinansowaniu z Funduszy Norweskich (zainteresowani przedsiębiorcy szczegóły mogą znaleźć na stronie www.eog.gov.pl). Instrument wsparcia, z którego korzysta przedsiębiorstwo nosi nazwę Technologie przyjazne środowisku, co jednoznacznie wskazuje jego cel, który w tym konkretnym przypadku przejawiać się ma poprzez radykalne, bo sięgające nawet kilkudziesięciu procent, ograniczenie zużycia energii.

Cel ten, szczególne w obliczu coraz szybciej rosnących kosztów energii, ale i konieczności ochrony klimatu, wydaje się godny pochwały. Pozostaje wyrazić nadzieję, że rzeczywiste efekty inwestycji nie będą różnić się od oczekiwanych, co będzie można zweryfikować – jak deklaruje właściciel konstantynowskiej firmy Jerzy Wiłkowski – na podobnym spotkaniu, które zaplanowane jest na koniec roku.

źródło: http://www.43bis.media.pl/wiadomosci,18603,1,norway-grants-dla-ow-plast,konstantynow-lodzki,wiadomosci.html